Linklista
Lart Kursi baze 1 Linklista Permbajtja Paraqitje grafike

 


 

Kombet e Bashkuara

Linklista mbi temėn Kombet e Bashkuara

Kombet e Bashkuara (UN) - www.un.org


Kombet e Bashkuara mbajnė me informacion njė ofertė jashtėzakonisht voluminoze online. Me interes tė veēantė ėshtė kėtu "Economic and Social Development Web Site" (www.un.org/esa), e cila, e konceptuar si njė udhėrrėfyes, pėrmban linke mbi fushat e ndryshme tė detyrave nė kuadėr tė ofertės online:

African Development Countries with Special Needs Development Trends Environment Financing for Development Forests Human Rights Human Settlements Narcotic Drugs Population Prevention of Crime Public Administration Regional Cooperation Social Development Statistics Sustainable Development Trade Women

Sistemi i Kombeve tė Bashkuara - www.unsystem.org

Sistemi i Kombeve tė Bashkuara pėrmbledh njė numėr shumė tė madh pothuaj tė paimagjinueshėm organesh, programesh dhe komisionesh. Faqja e internetit www.unsystem.org e rendit kėtė rrjet sipas alfabetit dhe pėrmban linke direkte nė lidhje me faqet e veēanta tė internetit mbi organet speciale, organizatat e posaēme etj.

Organet speciale dhe organizatat e posaēme tė Kombeve tė Bashkuara

Njė vėshtrim pėrmbledhės mbi komitetet e shumta tė sistemit tė Kombeve tė Bashkuara i gjeni nė njė fragment mė vete tė Kursit Bazė 4 nė kuadėr tė kėtij kompleksi tematik nė D@dalos. Aty do tė gjeni nė lidhje me ēdo organizatė njė hiperlink direkt mbi ofertėn pėrkatėse online:

bulletOrganet speciale tė Kombeve tė Bashkuara: Pėrmbledhje dhe Linke
 
bulletOrganizatat e posaēme tė Kombeve tė Bashkuara: Pėrmbledhje dhe Linke

[Autor: Ragnar Müller]

[Kreu i faqes]

 

TematWeb 2.0 I Tė drejtat e njeriut I Modele I Demokracia I Partitė I Evropa I Globalizimi I Kombet e Bashkuara I Qėndrueshmėria

Metodat:    Didaktika politike    II    Pedagogjia e edukimit    II    Metodat

     
 

Kjo ofertė Online mbi edukimin politik u zhvillua nga agora-wissen, Shoqata e Shtutgartit pėr pėrēim dijesh pėrmes mediave te reja dhe edukimit politik. Nė rast pyetjesh apo vėrejtjesh drejtohuni Ju lutem te ne.