Kursi baze 3
Lart Kursi baze 2 Kursi baze 3 Kursi baze 4 Kursi baze 5 Karta e OKB-se

 

Asambleja e Pergjithshme
Keshilli i Sigurimit
Sekretariati
Gjykata Nderkombetare
ECOSOC
Treuhandrat


 

Kombet e Bashkuara

Kursi bazė 3: Cila ėshtė struktura e Kombeve tė Bashkuara?

Diagrama e mėposhtme tregon gjashtė organet kryesore tė Kombeve tė Bashkuara, qė janė edhe temė e kėtij kursi bazė, dhe bėn tė qartė rrjetin e tejetdegėzuar tė sistemit tė Kombeve tė Bashkuara, me tė cilin merret Kursi bazė 4. Njė e klikuar nė kuadratet blu tė organeve kryesore Ju ēon nė informacione tė mėtejshme mbi organin pėrkatės.

 

... shko mė tej te Kursi bazė 4: Cila ėshtė struktura e sistemit tė Kombeve tė Bashkuara?

[Autor: Ragnar Müller]

[Kreu i faqes]

 

TematWeb 2.0 I Tė drejtat e njeriut I Modele I Demokracia I Partitė I Evropa I Globalizimi I Kombet e Bashkuara I Qėndrueshmėria

Metodat:    Didaktika politike    II    Pedagogjia e edukimit    II    Metodat

     
 

Kjo ofertė Online mbi edukimin politik u zhvillua nga agora-wissen, Shoqata e Shtutgartit pėr pėrēim dijesh pėrmes mediave te reja dhe edukimit politik. Nė rast pyetjesh apo vėrejtjesh drejtohuni Ju lutem te ne.