Permbajtja
lart Kursi baze 1 Permbledhje Permbajtja Edukimi Politika

 


 

Didaktika politike

Kompleks temash Didaktika Politike / Edukimi politik: Pėrmbajtja

Faqja e fillimit Didaktika Politike

Paraqitje grafike e kompleksit tematik Didaktika Politike

Koncepti i Politik

> Teoria e sistemit politik - Bazat 
> Tre dimensionet e politikės 
> Cikli Policy si model fazash i procesit politik 

Koncepti i edukimit - "Aftesia per te mesuar, pasuria jone e fshehur"

> Katėr kollonat e edukimit (Tė mėsuarit pėrgjatė gjithė jetės) 
> Detyrat e edukimit 
> Qėllimet e edukimit 
> Sfidat pėr edukimin e shekullit tė 21-tė

Kursi bazė 1: Hyrje / Pėrgatitja e njė njėsie mėsimore nė lėndėn ė politikės

> Bazat e edukimit politik

>> Qėllimet dhe detyrat e edukimit politik
>> Ēėshtje tė planifikimit nė mėsimin e politikės
>> Sfidat pėr edukimin politik
>> Edukimi i demokracisė nė raportin e UNESCO-s mbi edukimin pėr shek. e 21-tė

Kursi bazė 2: Hyrje nė fushėn specifike (hapi 1)

Kursi bazė 3: Zgjedhja e perspektivės didaktike (hapi 2)

Kursi bazė 4: Formulimi i temės (hapi 3)

Kursi bazė 5: Planifikimi i zhvillimit tė mėsimit (hapi 4)
 

[Kreu i faqes]

 

TematWeb 2.0 I Tė drejtat e njeriut I Modele I Demokracia I Partitė I EvropaGlobalizimi I Kombet e Bashkuara I Qėndrueshmėria

Metodat:    Didaktika politike    II    Pedagogjia e edukimit    II    Metodat

     
 

Kjo ofertė Online mbi edukimin politik u zhvillua nga agora-wissen, Shoqata e Shtutgartit pėr pėrēim dijesh pėrmes mediave te reja dhe edukimit politik. Nė rast pyetjesh apo vėrejtjesh drejtohuni Ju lutem te ne.