Didaktika politike

 

Kursi baze 1
Permbledhje
Permbajtja
Edukimi
Politika


 

Didaktika politike

Ndėrsa komplekset e tjera tematike nė  D@dalos janė konceptuar pėr praktikėn - mėsueset dhe mėsuesit mund t'i pėrdorin ato pėr tu informuar dhe pėr tė pėrgatitur mėsimin e tyre - ky kompleks i kushtohet sfondit teorik tė edukimit politik. Me kėtė u pėrgjigjemi kėrkesave tė shumta tė grupit tonė tė synuar.

Kėtu do tė gjeni fragmente nė lidhje me konceptet "Politika" dhe "Edukimi" si dhe njė fragment mbi Bazat e edukimit politik, i cili ndėr tė tjera trajton edhe qėllimet , fushat e detyrave dhe sfidat e edukimit politik. 

Por pėr tė mos lėnė krejtėsisht pas dore praktikėn jemi pėrpjekur, qė nė Sekuencėn e kurseve bazė tė vėmė nė dispozicion njė orientues praktik nė lėndėn e politikės. Nė kėtė kontekst, ne jemi tė ndėrgjegjshėm pėr problemet e kėsaj mėnyre tė proēeduari: ēdo klasė ėshtė ndryshe, kushtet e dhėnies mėsim dhe tė tė mėsuarit ndryshojnė dhe, natyrisht, personi i mėsuesit ėshtė njė faktor vendimtar. Megjithatė ne mendojmė dhe shpresojmė, qė katėr hapat e propozuar tė jenė tė vlefshėm pėr njėrin apo pėr tjetrin. 

Sikurse jeni mėsuar tashmė, njė ide tė pėrgjithshme nė lidhje me Ofertėn Online mbi temėn Didaktika Politike mund ta krijoni me ndihmėn e njė Permbajtjeje me shkrim ose tė njė Vėshtrimi pėrmbledhės grafik. Ju urojmė shumė zbavitje dhe sukses nė punėn Tuaj me kėtė temė disi teorike!

[Autor: Ragnar Müller]

[Kreu i faqes]

 

TematWeb 2.0 I Tė drejtat e njeriut I Modele I Demokracia I Partitė I EvropaGlobalizimi I Kombet e Bashkuara I Qėndrueshmėria

Metodat:    Didaktika politike    II    Pedagogjia e edukimit    II    Metodat

     
 

Kjo ofertė Online mbi edukimin politik u zhvillua nga agora-wissen, Shoqata e Shtutgartit pėr pėrēim dijesh pėrmes mediave te reja dhe edukimit politik. Nė rast pyetjesh apo vėrejtjesh drejtohuni Ju lutem te ne.