Pėrmbajtja
Lart Kursi bazė 1 Linklista Pėrmbajtja Pėrmbledhje grafike

 


 

Qėndrueshmėria

Kompleksi tematik Qėndrueshmėria: Pėrmbajtja

Faqja hyrėse Qėndrueshmėria

  Pėrmbledhje grafike mbi kompleksin tematik Qėndrueshmėria

  Linklista mbi temėn Qėndrueshmėria

Kursi bazė 1: Ēfarė do tė thotė qėndrueshmėri?

Kursi bazė 2: Si veproj unė nė mėnyrė tė qėndrueshme?

> Fairtrade - shenja dalluese pėr produkte tė tregtuara nė mėnyrė tė drejtė
> Informim, bashkėpunim, mbėshtetje iniciativash
> Bujqėsi e qėndrueshme
> Konsum i qėndrueshėm
> Turizėm i qėndrueshėm
> Energjia diellore - Vizioni i epokės solare

Kursi bazė 3: Si funksionon axhenda Lokale 21?

Kursi bazė 4: Si mund tė mbrohet klima?

> Gazet serė
> Mbrojtja e klimės: Si duhet tė sillem unė pėr tė mbrojtur klimėn?
> Politika e Klimės
> Rryma e Gjirit tė Meksikės - "Boiler-i i Evropės"
> Kronologji mbi politikėn ndėrkombėtare pėr mjedisin

Kursi bazė 5: Ēfarė problemesh ka nė rrugėn drejt zhvillimit tė qėndrueshėm?

> Globalizimi dhe The Tragedy of the Commons
> Probleme me konceptin e "Zhvillimit"
> Drejtėsia dhe konflikti Veri-Jug

[Kreu i faqes]

 

Temat:  Web 2.0 I Tė drejtat e njeriut I Udhėrrėfyesit I Demokracia I Partitė I Evropa I Globalizimi I Kombet e Bashkuara I Qėndrueshmėria

Metodat:    Didaktika politike    II    Pedagogjia e paqes    II    Metodat

     

Kjo ofertė online ėshtė zhvilluar nga  agora-wissen, Shoqata e Shtutgartit pėr pėrēim dijesh rreth mediave tė reja dhe edukimit politik (GbR). Nė rast pyetjesh ose vėrejtjesh drejtohuni Ju lutemi te ne.