Pėrmbajtja
Lart Kursi bazė 1 Pėrmbajtja Pėrmbledhje

 


 

Metodat

Kompleksi tematik: Metoda tė mėsimdhėnies sė politikės - Lista e pėrmbajtjes

Faqja hyrėse Metodat

Paraqitje grafike e kompleksit tematik Metodat


Kursi bazė 1: Hyrje

Kursi bazė 2: Parimet didaktike tė edukimit politik

Kursi bazė 3: Metodat bazė nė mėsimdhėnien e politikės

> Referat i mėsuesit
> Analizė teksti
> Bisedė mėsimore

Kursi bazė 4: Metoda aktivizuese nė mėsimdhėnien e politikės

> Debat
> Puzzle nė grup
> Lojė plan
> Projekt

> Betzavta

Kursi bazė 5: Demokracia nė shkollė

> Shėrbim pastrimi: nxėnėsit marrin pėrgjegjėsi mbi vete
> Bashkėpunim: nxėnėsit bashkėpunojnė
> Kėshilli i klasės: nxėnėsit zgjidhin probleme nė mėnyrė tė pavarur

[Kreu i faqes]

 

Temat:  Web 2.0 I Tė drejtat e njeriut I Udhėrrėfyesit I Demokracia I Partitė I Evropa I Globalizimi I Kombet e BashkuaraQėndrueshmėria

Metodat:    Didaktika politike    II    Pedagogjia e paqes    II    Metodat

     


Kjo ofertė online ėshtė zhvilluar nga  agora-wissen Shoqata e Shtutgartit pėr pėrēim dijesh pėrmes mediave tė reja dhe edukimit politik (GbR). Nė rast pyetjesh ose vėrejtjesh drejtohuni Ju lutemi te ne.